banner isbank

Türk Satrancı İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz..


yazar gulkiztulay Gülkız Tulay
Değerli Dostlarım,

5 Kasım 2012 tarihinde, tüm heyecanımız, azmimiz, ailemizin birlik ve beraberliğine verdiğimiz önem ve Türk satrancını zirveye çıkarma amacımızla göreve başladık. Türkiye'de 7'den 70'e herkese düşünce sahnesinde ümit ve fırsat veren, cesareti ve bilgeliği şiar edinmiş bir yönetim anlayışı ile çalışmalarımızı yürüttük ve yürütmeye de devam ediyoruz.


Göreve geldiğimiz ve heyecanını hala içimizde duyumsadığımız o ilk günden bugüne yaptığımız her çalışma, imza attığımız her proje, giriştiğimiz her hamle ve kazandığımız her başarı Türk satrancını bugün gururla ifade edeceğimiz bir noktaya taşıdı.

Yönetim Kurulu olarak durmadan, yorulmadan, bıkmadan ve çok kıymetli bir amaç için sürdürdüğümüz çalışmalarımız, çoğu zaman ailelerimizle geçireceğimiz zamanlardan bile daha gerekli, önemli ve öncelikli oldu. Bu kadar özel bir yere koyduğumuz ve hayatımızın merkezi yaptığımız görev sorumluluğumuzu; camiamızın huzuruna, çalışmalarımızın istikrarına gölge düşürme gayretiyle takınılan provokatif yaklaşımlara kurban verilemeyecek, dahası sarsılamayacak kadar güçlü ve kutsal addediyoruz.

Kurullarımız, kurul üyelerimiz, il temsilcilerimiz, kısacası camiamızın her bir üyesi satranç sporuna gönül verdiği ve değer kattığı için bizim için öncelikli, özel ve önemlidir. Çünkü ailemizi, yekvücut bu sporu ülkemizde ve dünyada en iyi yerlere getirmek gibi özel bir amacın parçası olarak görüyoruz.

Ne mutlu ki sizlerin mutluluk ve umut dolu yaklaşımlarınız, gönderdiğiniz sımsıcak tebrik mesajlarınız, ısrarlı destekleriniz, eksilmeyen ilginiz, en küçük bir sıkıntıda dahi "Başkan'ım canınızı sıkmayın" sözleriniz ailenizden biriymişim gibi esirgemediğiniz sıcak ve samimi tavrınız göreve geldiğimizden beri hiç ama hiç eksilmedi, katlanarak devam etti, ediyor.

Başarı kuşkusuz ve illa ki bir ekip işidir. Ülke olarak havaya kaldırdığımız her kupada, Türk satrancına kazandırdığımız her sporcuda ve bugün geldiğimiz noktada; Yönetim Kurulu'nda ve diğer kurullarda fahri olarak görev yapan çok kıymetli arkadaşlarımın katkısı, emeği, özverisi ve imzası vardır.

Ancak bir göreve gelmek kadar o görevden ayrılmak da hayatın çok doğal bir sürecidir. Bildiğiniz gibi 2012 yılından beri birlikte çok kıymetli çalışmalar yaptığımız Teknik Kurul Başkanımız Abidin Ünal, kuruldaki diğer arkadaşlarımız Ulaş Demirci ve Onur Alacaba ve bir süredir teknik danışmanımız olan Uğur Tülüce ile birlikte; ailevi sebepler, sağlık sorunları ve yoğun çalışma tempoları dolayısıyla görevlerinden ayrılma kararı aldıklarını ilettiler. Elbette Türk satrancı için çalışmaya, üretmeye ve emek vermeye devam edecekler. Federasyonumuza ve Türk satrancına sundukları hizmet ve verdikleri emek için kendilerine teşekkür ediyorum.

Artık Federasyonumuzun Teknik Kurulu Gökhan Narman Başkanlığında, kuruldaki devam eden arkadaşlar ve yeni katılan arkadaşlarımızla birlikte çalışmalarını yürütecek ve faaliyetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Göreve devam eden ve yeni başlayan arkadaşlarımıza görevlerinin hem kendileri hem de camiamız için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Yönetim olarak yürüttüğümüz çalışmalarımızı, yalnızca mental bir amaca hizmet etmenin çok ötesinde insan sevgisi, emeğe saygı, erdem, ahlak, yaşadığımız dünyaya saygı ve sevecen bir bakış açısıyla hayata geçiriyoruz. Hiç kimsenin emanetçisi olmadık ve yapılmış bu tür hesaplara da pirim vermedik. Şerefle ve zevkle yürüttüğümüz görevimizi kişisel hesaplar, kavgalar, ayrıştırmalar ve polemiklerle lekelemiyoruz. Dahası bunu gayri insani, gayri ahlaki ve ayıp sayıyoruz.

Aciz, ucuz ve provakatif saldırıları dikkate almıyor; koyduğumuz hedefler, kurduğumuz hayaller için çabalıyoruz. Biz çok çalışmaya ve başarmaya inanıyor, gücümüzü bu duruştan alıyoruz. Bu duruş, kısır ve cılız söz cahilliklerine feda edilemez.

Çok değerli yol arkadaşlarım,

Federasyonumuz, gayeye ulaşmayı ülkü edinen; sporun özgüven, heyecan ve azmini, ortak bir payda ve kocaman bir şemsiye altında buluşmasını ilkeleştiren bir anlayışla çalışmalarına devam edecektir.

Benimsediğimiz bu yönetim anlayışı, inşa ettiğimiz huzur ortamı, başarma azmimiz, enerjimiz ve birlikte kurduğumuz sinerji ile ve en önemlisi sizlerden gelen devam etmemiz yönündeki arzularınızla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Umarım önümüzdeki dönemde de bir arada ve el birliğiyle Türk satrancı için gurur, kıvanç, tanınırlık ve zafer dolu çalışmalara imza atabiliriz.

Sizlerin bize verdiği pozitif enerji, sürekli yeni şeyler üretmeye bizi teşvik ediyor. Biz, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü fedakarlığı yapıp, sizlere hizmet etmeye devam etme azmi ve kararlılığındayız.

Çok kıymetli destekleriniz için teşekkür ediyor, en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum..

 
 

Gülkız Tulay
24 Ekim 2015


Banner - Market

tsf market_ban

Bilgi Sistemleri

banner ulusal
banner lisans
banner ukd
banner mavikale2
banner turkbase
satrancoyna

Günün Sorusu